CZY POLSKA JEST GOTOWA NA PRZEMYSŁ 4.0?

Sukces polskich firm i siła polskiej gospodarki zależą od wdrażania i efektywnego wykorzystania nowych cyfrowych technologii. Rozwój Przemysłu 4.0, opierającego się na wizji nowoczesnych firm i fabryk, niesie wiele wyzwań, ale też tworzy zupełnie nowe możliwości konkurowania na zmieniających się rynkach.

Przeczytaj opracowanie przygotowane przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wspólnie z DELab UW i skorzystaj z prototypu narzędzia oceny dojrzałości cyfrowej przedsiębiorstw produkcyjnych.

Z opracowania dowiesz się:

  • co to jest Przemysł 4.0 i  jakie ma znaczenie dla gospodarki,
  • czym jest dojrzałość cyfrowa przedsiębiorstw,
  • dlaczego warto przeprowadzić transformację cyfrową swojej firmy,
  • co mówią o rewolucji przemysłowej polscy eksperci.

 A także:

  • jak na świecie buduje się modele oceny dojrzałości firm,
  • w jaki sposób zbudowano polski model.
Udostępnij

„Przemysł 4.0” to złożony proces transformacji technologicznej i organizacyjnej przedsiębiorstw, związany ze zmianą modelu biznesowego firmy i integracją łańcucha wartości w całościowym cyklu życia produktu. Warunkiem tej transformacji jest zaawansowane wykorzystanie technologii cyfrowych oraz zasobów danych, a jej celem – masowa personalizacja produkcji towarów i usług w odpowiedzi na zindywidualizowane potrzeby klientów.

Jak rozpocząć drogę w kierunku przemysłu przyszłości?

Zapraszamy do przetestowania narzędzia wspierającego i kierunkującego działania polskich firm produkcyjnych w procesie transformacji cyfrowej.

Sprawdź, na jakim etapie wdrożenia koncepcji Przemysłu 4.0 jest Twoja firma

Skorzystaj z prostych rekomendacji dostosowanych do wyników diagnozy

Podejmij działania zwiększające Twoją konkurencyjność w przemyśle przyszłości

Narzędzie powstało w ramach projektu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości realizowanego przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wspólnie z DELab UW. Diagnozuje ono aktualny etap rozwoju dojrzałości cyfrowej firm oraz prezentuje podstawowe rekomendacje do dalszych działań, dostosowane do aktualnego poziomu dojrzałości firmy. Narzędzie jest w fazie testowania, dlatego prosimy o wszelkie uwagi, które pozwolą nam usprawnić funkcjonowanie narzędzia. Prosimy o przesyłanie uwag na adres przemysl4.0@delab.uw.edu.pl

Autorzy raportu

Katarzyna Nosalska
Jarosław Gracel