W dniach 10-12 maja 2017 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się dziewiąta edycja największego spotkania biznesowego w Europie Centralnej – Europejski Kongres Gospodarczy. DELab UW reprezentowała dr hab. Katarzyna Śledziewska, która wzięła udział w dwóch sesjach: „Rozwój branży farmaceutycznej w Europie Centralnej” oraz „E-obywatel w e-urzędzie”.
Panel „E-obywatel w e-urzędzie” odbył się drugiego dnia konferencji. W dyskusji, oprócz prof. Śledziewskiej, wzięli udział: Krzysztof Adamcewicz, dyrektor, Roche Polska Sp. z o.o.; Krzysztof Kępiński, dyrektor, Pion Relacji Zewnętrznych i Rynku Publicznego Szczepionek, GSK Commercial Sp. z o.o.; Wojciech Kozłowski, partner, Kancelaria Dentons; Rajmund I. Martyniuk, wiceprezes zarządu, Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA; Erik Plas, wiceprezes zarządu, Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA. Moderatorem sesji był Maciej Bogucki, ekspert zespołu ds. konkurencyjności branży farmaceutycznej przy Ministerstwie Rozwoju.
Dyskusja toczyła się wokół tematów:
- Biznes wrażliwy społecznie? Strategie firm, współpraca z administracją, odpowiedzialność i wizerunek
- Konkurencja pod presją polityki. Rola regulacji i finansowania systemów ochrony zdrowia
- Przemysł farmaceutyczny nośnikiem innowacji. Rola sektora badawczo-rozwojowego
Dyrektor Zarządzająca DELab UW przedstawiła wnioski z badań DELab UW nad rozwojem innowacyjności sektora farmaceutycznego w Polsce i jego znaczenia dla PKB.
Zobacz prezentację z wystąpienia!
Zobacz galerię zdjęć!
Trzeciego dnia konferencji odbył się panel „E-obywatel w e-urzędzie”, który moderowała prof. Katarzyna Śledziewska, a w panelu zasiedli:
Marcin Giżycki, wiceprezes zarządu, ING Bank Śląski SA;
Paweł Hulewicz, Senior Technology Officer w Zespole Tax Management Consulting, Deloitte Doradztwo Podatkowe;
Paweł Jakubik, członek zarządu, Microsoft;
Mariusz Madejczyk, pełnomocnik ministra cyfryzacji do współpracy z administracją rządową i samorządową RP, pełnomocnik wojewody podlaskiego ds. informatyzacji oraz dyrektor biura Informatyki i Rozwoju Systemów Teleinformatycznych w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku;
Dariusz Marcjasz, wiceprezes zarządu, Krajowa Izba Rozliczeniowa.
Dyskusja toczyła się wokół tematów:
- Społeczeństwo informacyjne i informatyzacja urzędów
- Zmiana sposobu pracy urzędników – jak mogą pomóc w tym biznes i technologia?
- Miasta otwierające swoje dane publiczne, jednolity plik kontrolny, mobilne dokumenty
- Program Zintegrowanej Informatyzacji Państwa do 2020 r.
Polecamy tekst prof. Katarzyna Śledziewskiej o sytuacji polskiej e-administracji, który powstał w oparciu o dyskusje prowadzone podczas konferencji!
Zobacz galerię zdjęć!
Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony: http://www.eecpoland.eu/pl/