Ruszyła rejestracja na XIII Europejski Kongres Gospodarczy ‒ udział stacjonarny! Ponad sto debat poświęconych najaktualniejszym zagadnieniom, kilkanaście bloków tematycznych, sesje w ramach European Tech and Start-up Days, trzy dni wypełnione dyskusjami, prezentacjami, spotkaniami, wymianą doświadczeń polityków, przedstawicieli europejskich rządów, międzynarodowego grona inwestorów i przedsiębiorców reprezentujących różne branże gospodarki – 13. już edycja #EEC2021 odbędzie się w dniach 20-22 września 2021 r.
Europejski Kongres Gospodarczy (EEC) to trzydniowy cykl debat i spotkań z udziałem tysięcy gości z Polski i z innych krajów europejskich, stał się najważniejszą imprezą gospodarczą w Europie Centralnej. W sesjach i dyskusjach bierze co roku udział kilkuset panelistów. Tematyka obejmuje aktualne kwestie kluczowe dla rozwoju gospodarczego i społecznego Europy. Wydarzenia Kongresu relacjonuje co roku około stu tytułów prasowych i stacji telewizyjnych.
Program tegorocznego Kongresu wygląda wyjątkowo bogato. Czas kształtowania się nowego ładu w europejskiej i światowej gospodarce oraz życiu społecznym, dynamiczne przemiany związane z rozwojem technologii cyfrowych, głęboka transformacja sektora energii, wyzwania dotyczące wykorzystywania zasobów naturalnych i powstrzymywania zmian klimatu – wszystko to dostarcza aktualnych, inspirujących tematów do dyskusji.
Tradycyjnie już Kongresowi będzie towarzyszyć European Tech and Start-up Days (ETSD) – spotkanie łączące młody, kreatywny, innowacyjny biznes z tymi, którzy poszukują inspiracji i nowych możliwości inwestowania. Poznamy także laureatów szóstej edycji konkursu Start-up Challenge. W gronie Panelistów i Gości tegorocznego Kongresu znajdą się komisarze unijni, politycy z kraju i Europy, ale przede wszystkim szeroka reprezentacja firm z Polski i Europy,
Udział stacjonarny możliwy jest po rejestracji na stronie ➡ https://www.eecpoland.eu/pl/rejestracja,823/
W ramach tegorocznej, 13. edycji wydarzenia prof. Katarzyna Śledziewska weźmie udział w następujących sesjach:
21 września 2021 r. | 13.30-14.30 jako moderatorka sesji:
Technologia, zarządzanie, człowiek
Automatyzacja procesów biznesowych i jej skutki. Nowe zadania związane z przejmowaniem prostszych aspektów produkcji przez technologie. Nowe kluczowe kompetencje, zmiany w zarządzaniu na rynku pracy i w strukturze społecznej, edukacji. Konieczne nowe regulacje? Kwestia odpowiedzialności i decyzyjności.
W panelu udział wezmą znamienici eksperci:
· Zofia Dzik, Impact inwestor, fundator, prezes zarządu, Humanites Institute – Człowiek i Technologia
· Grzegorz Kądzielawski, dyrektor, Instytut Badań nad Sztuczną Inteligencją, Akademia WSB
· Maciej Lewandowski, Head of Risk Poland, NatWest Group
· Pawel Poszytek, dyrektor generalny, Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności
· Paulina Zadura, dyrektor, Departament Analiz i Strategii, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
· Grzegorz Zajaczkowski, Lider Cyfryzacji Komisji Europejskiej na Polskę.
Pełna agenda dostępna jest na stronie wydarzenia.
Zobacz relację z panelu eksperckiego: