Na naszych oczach, w tle pandemii COVID-19, kształtuje się nowy rodzaj gospodarki: gospodarka cyfrowa. Jej rozwój jest uwarunkowany postępującym przyspieszaniem i intensyfikacją procesów digitalizacji z wykorzystaniem różnych technologii cyfrowych m.in. Internetu rzeczy, robotyzacji, automatyzacji, algorytmów sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. W tej nowej rzeczywistości pojawiają się nowe cyberzagrożenia, kreują nowe potrzeby i rozwiązania w obszarze cyberbezpieczeństwa przedsiębiorstw jak i instytucji rządowych i samorządowych.
Wydarzenie skierowane jest do szerokiego grona uczestników. W szczególności koncentrujemy się na partnerach biznesowych i przemysłowych, środowiskach akademickich, laboratoriach i instytucjach badawczych, administracji publicznej, instytucjach europejskich i krajowych, organizacjach pozarządowych, które zainteresowane są lepszym poznaniem i zrozumieniem transformacji cyfrowej w obszarach: gospodarka, społeczeństwo, przemysł 4.0, procesy produkcyjne, konsumpcja, rynek pracy, administracja publiczna, służba zdrowia, energetyka, bezpieczeństwo, rolnictwo.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniach brokerskich mogą zarejestrować się na platformie internetowej. Wszystkie spotkania podczas wydarzenia “Digital Economy, Internet of Things, Cybersecurity” będą odbywać się zdalnie za pośrednictwem platformy:
https://deicy2021.b2match.io/
Wydarzeniu będą towarzyszyć warsztaty “Digital Economy, Internet of things, Cybersecurity – science and practice”, podczas których będą prezentowane przez naukowców wyniki badań nad transformacją cyfrową. Podczas warsztatów przedsiębiorcy zaprezentują praktyczne rozwiązania technologiczne, organizacyjne, procesowe związane z transformacją cyfrową w kierunku przemysłu 4.0 .
Zainteresowanych prezentacją prosimy o kontakt z dr. inż. Tomaszem Krawczykiem tj.krawczyk@uw.edu.pl lub Joanną Kołodziejską j.kolodziejska@delab.uw.edu.pl
Tematy przewodnie spotkań brokerskich i warsztatów:
I.Transformacja cyfrowa:
- Sztuczna inteligencja dla biznesu: modele biznesowe dla zastosowań sztucznej inteligencji, strategia biznesowa dla rozwiązań z obszaru sztucznej inteligencji, przyszłość sztucznej inteligencji w biznesie, sztuczna inteligencja dla produkcji i usług, algorytmy sztucznej inteligencji i uczenie maszynowe.
- Gospodarka cyfrowa: modele e-biznesu, e-commerce, Europejska Cyfrowa Przyszłość.
- Społeczeństwo cyfrowe: mobilność, kultura, social media, kompetencje cyfrowe.
- Rynek cyfrowy: mechanizmy ekonomiczne, modele biznesowe, platformy cyfrowe, big data i analityka.
- Praca cyfrowa: zmieniające się sektory rynku pracy, zmiana pracy, robotyzacja, automatyzacja.
- Cyfrowa administracja (rządowa, samorządowa): tworzenie danych, zarządzanie oparte na danych, nowe modele kształtowania polityki, zarządzanie infrastrukturą społeczną i techniczną.
- Konsumpcja cyfrowa: nowe modele konsumpcji i marketingu, zachowania konsumentów.
- Produkcja cyfrowa: przemysł 4.0, cyfrowa fabryka, cyfryzacja produktu I usługi, bliźniak cyfrowy w produkcji, nowe modele zarządzania produkcją, robotyka przemysłowa, automatyzacja, cyfrowy łańcuch dostaw, inteligentne magazynowanie i logistyka, cyfryzacja oraz integracja pionowa i pozioma łańcuchów wartości, zarządzanie cyklem życia produktu w przemyśle 4.0, konserwacja predykcyjna, platformizacja.
II. Internet Rzeczy (Internet of Things – IoT)
- Aplikacje konsumenckie IoT: osobiste urządzenia IoT, domowe urządzenia IoT, technologie IoT w odzieży, urządzenia z możliwością zdalnego monitorowania i wiele innych.
- Energia IoT: inteligentne sieci, zarządzanie siecią, zintegrowana kontrola floty pojazdów elektrycznych, sterowanie i zarządzanie ciepłownictwem, zarządzanie energią z baterii, inteligentne budynki i inne technologie.
- Przemysłowy Internet Rzeczy: czujniki, drukowanie 3D, systemy cyber-fizyczne, cyfrowy bliźniak, AR/VR, przetwarzanie w chmurze, robotyka przemysłowa, coboty, AGV, 5G, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe, przemysłowe systemy IoT i MES i wiele innych.
- Zdrowie I technologie IoT: inteligentna diagnostyka, urządzenia do noszenia na ciele do śledzenia stanu zdrowia, zarządzanie pacjentami, dostępność specjalistów medycznych w odległych lokalizacjach i wiele innych.
- Rolnictwo IoT: rolnictwo precyzyjne, drony rolnicze, inteligentne szklarnie, inne technologie.
- Przemysł motoryzacyjny IoT: autonomiczne samochody, urządzenia składające się z kamer HD, czujników termicznych, inteligentnych nawigatorów, regulatora prędkości, czujników deszczu, łączności bezprzewodowej i czujników zbliżeniowych, sztucznej inteligencji, głębokiego uczenia i innych technologii.
- Technologie podwójnego zastosowania: czujniki, amunicja, pojazdy, bezzałogowe statki powietrzne, roboty, urządzenia biometryczne i inne inteligentne technologie.
III. Cybersecurity
- Wyzwania związane z gospodarką cyfrową i cyberbezpieczeństwem: cyberbezpieczeństwo w przemyśle 4.0, zagrożenia a cyberbezpieczeństwo przedsiębiorstwa, cyberbezpieczeństwo i COVID-19, krajowe strategie cyberbezpieczeństwa dla gospodarki cyfrowej, ochrona biznesu cyfrowego, cyberbezpieczeństwo w bankowości, cyberbezpieczeństwo w MŚP, polityka cyberbezpieczeństwa Unii Europejskiej i NATO, cyberbezpieczeństwo i ubezpieczenia.
- Cyfrowe narzędzia cyberbezpieczeństwa: oprogramowanie i technologie prewencyjne.
- Usługi w obszarze cyberbezpieczeństwa: testy cyberbezpieczeństwa, ocena cyberbezpieczeństwa, szkolenia z cyberbezpieczeństwa.
- Sztuczna inteligencja i cyberbezpieczeństwo: nowa metoda wykrywania ataków.
Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne. Udział w spotkaniu brokerskim jest ograniczony do klientów, którzy się zarejestrują.
Kluczowe informacje:
Rejestracja:
5 lipca 2021 – 22 listopada 2021
Rezerwacja spotkań:
5 lipca 2021 – 22 listopada 2021
Spotkania brokerskie i warsztaty:
24-25 listopada 2021
Dlaczego warto uczestniczyć?
- Jako nabywca – znajdziesz europejskich dostawców technologii podczas spotkań brokerskich.
- Jako kierownik ds. rynku/sprzedaży – znajdziesz nowych europejskich klientów.
- Jako twórca produktu — znajdziesz partnerów biznesowych dla innowacyjnej technologii.
- Jako naukowiec – znajdziesz partnerów do badań i rozwoju oraz inspirację do nowych badań w dziedzinie transformacji cyfrowej.
W jaki sposób możesz skorzystać z udziału w tym wydarzeniu?
- Publikuj i prezentuj swoje produkty, usługi, projekty, potrzeby biznesowe uczestnikom wydarzeń – możesz nawet zamieścić film promocyjny swojego produktu.
- Organizuj nowe spotkania i nawiązuj nowe kontakty.
- Bądź o krok przed konkurencją, będąc widzianym i widocznym w trakcie wydarzenia.
Program
Środa, 24 listopada 2021
Godzina | Program |
09:00 – 09:30 | Otwarcie i przywitanie uczestników DEICy 2021 |
09:30 – 12:00 | Spotkania brokerskie – sesja I 30 min na spotkanie |
12:00 – 14:00 | Warsztat “Digital Economy, Internet of Things, Cybersecurity – science and practice” (15 min na prezentację + 5 min na dyskusję) – sesja II |
14:00 – 17:00 | Spotkania brokerskie – sesja III 30 min na spotkanie |
Czwartek, 25 listopad 2021
Godzina | Program |
09:00 – 12:00 | Spotkania brokerskie – sesja IV 30 min na spotkanie |
12:00 – 14:00 | Warsztat “Digital Economy, Internet of things, Cybersecurity – science and practice” (15 min na prezentację + 5 min na dyskusję) – sesja V |
14:00 – 16:00 | Spotkania brokerskie – sesja VI 30 min na spotkanie |