Slide 1
DELAB UW CENTRUM DOSKONAŁOŚCI
Slide 1
WORKING PAPERS
DELAB DIGITAL RESEARCH STUDIES
Slide 1
delab
SEMINARIA

Digital Economy Lab

DELab (Digital Economy Lab) to interdyscyplinarny program sieciujący naukowców i badaczy z różnych dyscyplin związanych z transformacją gospodarki cyfrowej i społeczeństwa. Poprzez interdyscyplinarne podejście i otwartość na nowe metody rewolucjonizujemy proces badań oraz nauczania na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzimy projekty naukowe i wchodzimy we współpracę z biznesem i sektorem publicznym. Badamy kluczowe wyzwania wynikające z rozwoju i wdrażania technologii cyfrowych.

Naukowcy DELab związani są głównie z Wydziałem Nauk Ekonomicznych, Wydziałem Socjologii oraz Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

pracownie

Idź po więcej z Enterprise Europe Network

Projekt EEN UW realizowany jest w DELab UW w ramach partnerstwa sieci Enterprise Europe Network. Sieć Enterprise Europe Network działa od 1 stycznia 2008 r. Oferuje małym i średnim przedsiębiorstwom kompleksowe usługi, które mają im pomóc w pełni rozwinąć ich potencjał i zdolności innowacyjne. Jest także pośrednikiem umożliwiającym instytucjom Unii Europejskiej pełniejszą orientację w potrzebach małych i średnich przedsiębiorstw.

O czym piszemy

W jaki sposób procesy cyfrowe przekształcają tradycyjne modele biznesowe? Czy inteligentna automatyzacja zagraża naszym miejscom pracy? Czy zbliżamy się do końca globalizacji, jaką znamy? Jak najlepiej przygotować siebie i nasze dzieci do życia w cyfrowo przekształconym świecie? Sprawdź nasze publikacje.

co nowego

Na naszym blogu przybliżamy zagadnienia transformacji cyfrowej gospodarki i społeczeństwa oraz metodologii badania przemian. Ponadto publikujemy zarówno wyniki analiz big data, jak i oparte na wynikach badań opinie społeczno-ekonomiczne i prawne.