You are currently viewing #95 Przyszłość rynku kryptowalut

#95 Przyszłość rynku kryptowalut

Niedawne wahania na rynku kryptowalut wprowadziły wiele niepewności i emocji wśród inwestorów. Malejące zaufanie do stabilności tych aktywów spowodowało liczne spadki notowań, w mediach można wyczytać liczne informacje o nieuniknionym końcu ery walut kryptograficznych. Kiedy o ile w ogóle możemy się spodziewać tego „końca” oraz czym spowodowane były te spadki w notowaniach?

O tym czym są kryptoaktywa oraz jakie były przyczyny niedawnych fluktuowań na rynku kryptowalut, a także jaka może być przyszłość tych aktywów w kolejnym odcinku podcastu opowiada Łukasz Nawaro, doktorant na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz analityk DELab UW, odpowiadając na pytania dr Justyny Pokojskiej o:
– przyczyny nagłego spadku bitcoina,
– przyczyny wahań wartości kryptowalut,
– opłacalność „kopania” kryptowalut,
– spekulacje na rynkach krypto,
– pranie pieniędzy poprzez handel kryptowalutami,
– zasady działania stablecoinów,
– regulacje wprowadzone na rynku krypto,
– przyczyny powstania stablecoinów,
– odniesienie aktyw na rynku krypto do świata rzeczywistego.